به گزارش خبرگزاری فارس از سی‌سخت،  مدیرکل امور زنان و خانواده استانداری کهگیلویه و بویراحمد در همان دقایق اولیه پس از وقوع زلزله سی‌سخت با حضور شبانه روزی در شهر از نزدیک و به صورت میدانی به بررسی وضعیت زلزله‌زدگان پرداخت.

نادیا صداقت ضمن هماهنگی با سیاست‌های کلی استانداری در این  بازدیدها مسائل و مشکلات اصلی زلزله‌زدگان خصوصاً زنان و کودکان را بررسی کرد.

صداقت در این خصوص اظهار داشت: با توجه به تخریب اغلب منازل و عدم توانایی خانوارها به پخت و پز، این کار را در اولویت قرار دادیم و از روز بعد از زلزله تاکنون با تامین مواد اولیه توسط استانداری و با همکاری هیأت کوهنوردی، باشگاه غزال دنا و برخی بانوان فعال، بیش از ۸ هزار پرس غذای گرم تهیه و بین زلزله زدگان توزیع شده است.

وی افزود: همچنین طی مکاتبه با علوم پزشکی و بهزیستی هماهنگی‌های لازم در خصوص اعزام تیم مددکاری قوی و خبره به سی‌سخت در جهت حمایت‌های مشاوره‌ای و مددکاری از افراد آسیب دیده خصوصاً زنان و کودکان صورت گرفته و مورد پیگیری قرار خواهد گرفت.

صداقت همچنین با اشاره به حضور ورزشکاران و قهرمان بین‌المللی کشور در سی سخت گفت: از بازدید میدانی این ورزشکاران از زلزله‌زدگان و کمک‌هایی که به مردم آسیب دیده رساندند قدردانی می‌کنم.

انتهای پیام/۸۲۰۰۹