ابراهیم جلیلی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در همدان با اشاره به وضعبت بیمارستان‌های استان از لحاظ بیماری کرونا اظهار کرد: متاسفانه روند مراجعات بیماران با شیب ملایمی رو به افزایش است.

وی با اشاره به اینکه کشور وارد پیک پنجم شده و همدان را هم در برمی‌گیرد گفت: خوشبختانه فعلا مشکل خاصی از لحاظ تعداد تخت، دارو و تجهیزات به ویژه دستگاه اکسیژن نداریم اما روند افزایشی بیماران نگران کننده است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی همدان از بستری ۶۵۰ بیمار با علایم تنفسی در بیمارستان‌های استان خبر داد و افزود: به این میزان هم مراجعات سرپایی بیماران را شاهد هستیم.

وی با بیان اینکه مسافرت‌ها و دورهمی‌ها باعث افزایش ابتلا به کرونا شده است خاطرنشان کرد: استفاده از ماسک کمتر شده و مهمانی‌های خانوادگی افزایش یافته که از عوامل درگیری این بیماری هستند.

جلیلی با اشاره به اینکه شیوع بیماری دلتا در کشور در این روند تاثیر داشته است افزود: در پیک پنجم بیماری کرونا کشور درگیر بیماری “کرونا دلتا” شده که در همدان نیز شاهد شیوع این بیماری هستیم.

وی با تاکید به اینکه همچنان مردم پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند و دورهمی و مسافرت نداشته باشند و استفاده از ماسک و شستن مداوم دست‌ها در برنامه باشد تا بتوان این روند را مدیریت کرد و هفته‌های آتی کمتر شاهد مبتلایان بود گفت: امیدواریم با افزایش واکسیناسیون از پیک‌های بعدی کرونا جلوگیری کنیم.

انتهای پیام/۸۹۰۲۶/