به گزارش خبرگزاری فارس از گچساران آرین غلامیان در جلسه ستاد مقابله با بیماری کرونا گچساران اظهار کرد: متاسفانه این روزهای اخیر شاهد افزایش مبتلایان کرونا در گچساران هستیم که این خود بسیار نگران کننده است.

وی بیان کرد: از ابتدای پیدایش ویروس کرونا تا کنون ۴۱هزار و ۷۲۶ مورد تست کرونا در این شهرستان از افراد با علائم مشکوک گرفته شده است.
 

رئیس شبکه بهداشت و درمان گچساران با اشاره به اینکه نمونه آزمایشی۱۲هزار و ۱۶۵ نفراز این تعداد مثبت بوده تصریح کرد: در حال حاضر افزون بر ۱۰۵نفر به  خاطر مبتلا شدن به بیماری کرونا در بیمارستانهای این شهرستان بستری هستند.

غلامیان عنوان کرد: از ابتدای مرداد ماه تا کنون حدود یک هزار و ۷۶۴ تست کرونا در گچساران انجام شد که از این تعداد ۷۵۰ مورد مثبت بوده است.

وی گفت: در حال حاضر به غیر از مبتلایان بستری در بیمارستان‌ها، ۶۷۹ نفر  در قرنطینه خانگی قرار دارند.

وی با عنوان اینکه ۱۱ هزار و ۲۳۹ بیمار کرونایی در این شهرستان تا کنون بهبود یافتند،  گفت: تا کنون ۱۴۷ نفر در این شهرستان بر اثر ویروس کرونا جان باخته اند.

 رئیس شبکه بهداشت و درمان گچساران خاطر نشان کرد: از ابتدای آغاز واکسناسیون تا کنون افزون بر ۱۷هزار و۹۷۵ دوز واکسن کووید ۱۹ به جامعه هدف در گچساران تزریق شده است.

 وی ادامه داد:از این میزان  ۱۳هزار و ۶۱۰ نفر دوز اول  و۴ هزار و ۳۶۵ نفر از این تعداد دوز دوم واکسن کووید ۱۹ را در شهرستان دریافت کردند.

رئیس شبکه بهداشت و درمان گچساران ادامه داد:روند افزایشی مبتلایان و پر شدن ظرفیت بیمارستان شهید رجایی گچساران در خصوص بستری بیماران کرونایی، وضعیت گچساران را نگران کننده کرده است.

غلامیان اضافه کرد: امیدواریم که نظارت های سختگیرانه بر سطح گچساران اعمال شود.
وی گفت: مبتلایان کرونا درگچساران در حال حاضر بیشتر خانوادگی و فامیلی شده و این خود نشان دهنده ساده انگاری کرونا از سوی مردم و رعایت نکردن پروتکل ها است.

رئیس شبکه بهداشت و درمان گچساران با اشاره به اینکه گچساران در حال حاضر قرمز می باشد، تصریح کرد: ماه محرم را پیش رو داریم و باید پیش بینی های لازم برای آن انجام شود.

 وی گفت:  شهروندان بیشتر از گذشته پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند و در تجمعات و مهمانی های خانوادگی و مراسمات حضور پیدا نکنند تا بتوانیم از این شرایط عبور کنیم.

انتهای پیام/