به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان دشتستان، عبدالکریم گراوند صبح امروز در نشست ستاد مدیریت بحران استان بوشهر در فرمانداری دشتستان با اشاره به خسارت وارد ناشی از سیل در این شهرستان اظهار داشت: وقتی بیش از ۳۰ سال این حجم بارندگی در وحدتیه رخ نداده، هرچند این حجم خود به خود ایجاد سیل می‌کند لازم بود از قبل لایروبی رودخانه وحدتیه انجام می‌شد.

استاندار بوشهر با قدردانی از صبوری مردم در جریان این سیل تصریح کرد: مردم حق دارند در این بحران ناراحت باشند چراکه زندگی آنان آسیب دیده و دچار خسارت شده است.

وی بیان داشت: تا روز پنج‌شنبه هفته جاری باید تمام شهر وحدتیه از گل و لای پاکسازی و از تمامی امکانات استان بوشهر در این عرصه باید استفاده شود؛ تمام شهر وحدتیه تا روز پنجشنبه هفته جاری با بکارگیری همه امکانات باید تمیز شود و پس از آن خدمات دیگر ارائه می‌شود.

گراوند از تشکیل پرونده ویژه خانه‌های آسیب دیده توسط بیمه ایران خبر داد و تاکید کرد: خانه‌هایی که بیمه هستند سریعا تشکیل پرونده تا خسارت‌ها سریعا پرداخت شود.

استاندار بوشهر از پرداخت دو میلیارد ریال برای بازسازی پل ورودی سعدآباد خبر داد و بیان کرد: آزاد سازی حریم رودخانه سعدآباد مورد توجه ویژه قرار بگیرد تا از بروز مشکلات جلوگیری شود.

وی بیان داشت: میزان خسارت‌های ناشی از سیل در استان به ویژه در دشتستان به دولت ابلاغ شده است و ان‌شاءالله در هیئت دولت برای جبران خسارت سیل استان بوشهر تصمیم‌گیری می‌شود.

گراوند بیان داشت: اصحاب رسانه باید مواظب باشند که گفتمانی ایجاد نشود که مسؤولان کار را رها کرده‌اند و  مسؤولان هم در این وضعیت باید همه امکانات پای کار بیاورند و در این سیل مردم وحدتیه دشتستان واقعا آسیب و خسارت دیده‌اند و اذیت شدند.

انتهای پیام/