مریم رنجبر مسئول بسیج دانشجویی خواهران دانشگاه یاسوج اظهار کرد: مسائل حوزه بانوان و رفع مشکلات آن برای رسیدن به حقوق طبیعی یک عزم ملی و جدی از سوی مسئولان را می‌طلبد.

وی گفت: زنان در استان کهگیلویه و بویراحمد نیمی از جمیعت را تشکیل  می‌دهند که به فراخور نیاز بانوان استان می‌بایست خدمات ارائه شود یکی از مشکلات بانوان در استان عدم وجود یک مکان ویژه برای بانوان است.

 مسئول بسیج دانشجویی خواهران دانشگاه یاسوج بیان کرد: در پی مطالبه تیم مطالبه گری خواهران حوزه شهید میثمی دانشگاه یاسوج حول محور ساخت مکان چند منظوره فرهنگی، ورزشی و تفریحی ویژه بانوان استان با هدف کاهش آسیب‌های فرهنگی، اجتماعی حوزه بانوان، تا به این زمان هیچ کدام از مسؤولان ذی‌ربط پاسخگوی مطالبات مطالبه گران نبوده اند‌.

رنجبر اظهار کرد: فارغ از مسائل و قصوراتی مانند عدم وجود فضای سبز مناسب و همچنین محدود بودن امکانات نسبت به سایر استان ها و عدم فراهم نمودن تمهیدات و تجهیزات لازم و نامناسب بودن محل تعبیه پارک بانوان با در نظر گرفتن اهمال کاری مسئولین در این مسیر چنانچه با چشم پوشی و اغماض این مکان را  به عنوان یک مکان تفریحی مختص بانوان به شمار آورد، آیا بانوان استان با توجه به آسیب های رو به رشد این حوزه نیازمند بستر فرهنگی نیستند؟.

رنجبر در ادامه تصریح کرد: آیا نمی‌طلبد هر یک از نهاد ها و مسئولین ذی ربط به نوبه خود در این زمینه اقدامات لازمه را اعمال کنند و یا حداقل پاسخگوی اهمال‌ها و عدم اقدام‌ها باشند؟

وی افزود: امور بانوان به عنوان یکی از نهادهایی که مستقیماً با موضوع مرتبط است در نهایت دم از عدم تعامل فرمانداری و شهرداری می زند و از جانب فرماندار و شهردار محترم نیز هیچگونه پاسخی نسبت به پیگیری ها و ارتباطات تیم مطالبه گری ملاحظه نشد.

مسئول بسیج دانشجویی خواهران دانشگاه یاسوج گفت: با توجه به اینکه مطالبه این موضوع گام های بدوی خود را طی می‌کند لیکن تا به این زمان فارغ از عدم تعامل و اهمال کاری از سمت نهاد های مرتبط امر دستاوردی حاصل نگشته است.

مریم رنجبر با مورد خطاب قرار دادن مسؤولان استانی اظهار کرد: لازم به ذکر می‌دانیم خطاب به تمامی مسؤولان و نهادهای مربوطه یاد آور شویم همانگونه که مستحضر هستید مطالبات بسیج دانشجویی اعم از استانی و کشوری در سطوح متمایز دستاورد و خاتمه‌ای جز حصول نتیجه و تحقق اهداف نداشته است و از آنجا که اساس این مطالبه نیازها و ضرورت حوزه بانوان استان است و مهم تر از آن ارتباط مستقیم این موضوع با آسیب ها و معضلات اجتماعی بوده است، لذا با استعانت الهی قطع به یقین به مثابه مابقی مطالبات تا زمان احقاق نتیجه متوقف نمی گردد؛

رنجبر تصریح کرد: توصیه می شود مسؤولان ذی ربط فارغ از هرگونه کم لطفی و شانه خالی کردن از زیر بار مسئولیت و عدم پاسخگویی و تعامل در حوزه مسئولیت جهت حصول نتیجه مساعدت لازمه را اعمال کنند.

انتهای پیام/