به گزارش خبرگزاری فارس، بنا بر اطلاعیه‌ کانون‌های وکلای دادگستری، زمان برگزاری آزمون وکالت در تاریخ ۲۸ آذر ۹۹ خواهد بود. در این اطلاعیه آمده است برگزاری این آزمون تابع شرایط بهداشتی و تصمیمات ستاد ملی مبارزه با کرونا در آن زمان خواهد بود.

 

بر همین اساس، داوطلبان زیادی ضمن ابراز نگرانی به دلیل شیوع ویروس کرونا، افزایش مرگ و میر و کاهش ظرفیت بیمارستان‌ها، با راه انداختن کمپینی در سامانه «فارس من» که به امضای ۳۴۰۰ حامی رسید، خواهان تعویق زمان آزمون وکالت دادگستری هستند.

 

بدین ترتیب مخاطب این سوژه طی تماس با بخش «فارس من»، با اشاره به اینکه آزمون وکالت دادگستری در سطح مرکز استان با حضور داوطلبان زیادی برگزار می‌شود، اظهار داشت: با وجود آمار بالای کرونا و قرمز بودن وضعیت تمامی شهرها و استان‌های کشور و با توجه به اینکه تردد در سطح استانی‌، سفرها را افزایش می‌دهد، می‌تواند زنگ خطری برای سلامتی داوطلبین و خانواده‌ها باشد.

 

وی افزود: برگزاری آزمونی با این حجم از داوطلب در این شرایط بحرانی، خارج از منطق حفظ سلامت است. حضور چندین ساعت داوطلبان در کنار هم امکان انتقال بیماری را دو چندان کرده و جان داوطلبان را با خطر مواجه می‌کند بنابراین در این تاریخ آمار ابتلا هراس‌آور خواهد بود و بیرون از خانه رفتن، عاقلانه نیست. 

 

این مخاطب در پایان خاطرنشان کرد: ما داوطلبان آزمون وکالت دادگستری از ستاد ملی مبارزه با کرونا تقاضای تعویق آزمون را به زمانی مساعدتر داریم، چرا که سلامتی داوطلبان در اولویت است.

انتهای پیام/ع