به گزارش خبرنگار شهری خبرگزاری فارس، بهاره آروین عضو هیأت رئیسه شورای شهر تهران در دویست و بیستمین جلسه علنی شورای شهر تهران در مورد ضرورت حفظ حقوق شهروندان تهرانی در دسترسی آزاد به اطلاعات اظهار داشت: اختلال در گردش آزاد اطلاعات از طریق اعمال فشار و تهدید سایت‌های اینترنتی به منظور حذف قیمت‌های خرید، فروش و اجاره مسکن در تهران سبب بروز مشکل شده است.

وی افزود: بخش‌هایی در قوه قضائیه در اوج فصل نقل و انتقالات مسکن و شرایط شیوع کرونا مشکلات عدیده‌ای را برای شهروندان ایجاد کرده‌اند.

این عضو شورای شهر تهران ادامه داد: عجیب است که مسؤولین از یک طرف شعار در خانه بمانید سر می‌دهند و از طرف دیگر شهروندان را مجبور می‌کنند در گرما و ترافیک سرتاسر شهر را زیر پا بگذارند تا بتوانند محلی برای سکونت پیدا کنند.

آروین با اشاره به چند برابر شدن اجاره‌بهای منازل مسکونی گفت: متأسفانه مستأجرانی که سال گذشته منزلی را در اجاره داشتند به دلیل کاهش ارزش پول‌شان اغلب ناگریز به تخلیه و یا انتقال به منزلی کوچک‌تر در محله‌ای متفاوت متناسب با وضعیت مالی‌شان شده‌اند و حذف قیمت از سایت‌های اینترنتی سبب کلافگی و سردرگمی آنها شده است.

وی تأکید کرد: به عنوان نماینده شهروندان تهرانی از قوه قضائیه تقاضا می‌کنم هر چه زودتر به محدودیت ایجاد شده برای سایت‌های اینترنتی در درج قیمت‌های حوزه مسکن پایان دهند تا اگر دولت و زیرمجموعه‌های مربوطه ناتوان از ساماندهی اوضاع اقتصادی هستند دست کم در این شرایط شیوع کرونا بار اضافه بر دوش مردم گذاشته نشود.

انتهای پیام/