«سارا سادات خادم‌الشریعه» صبح امروز (سه شنبه) در دور پایانی رقابت‌های شطرنج هونان چین برابر استاد بزرگی از کشور میزبان با ریتینگ ۲۵۸۵ به تساوی رسید. با این تساوی خادم‌الشریعه ضمن کسب ۲۳ واحد ریتینگ، توانست یک نرم استاد بزرگی را کسب کند.

همچنین نفر نخست شطرنج زنان ایران با این تساوی مجموع امتیازات خود را به عدد ۵ رساند و با ایستادن بر روی جایگاه شانزدهم به کار خود پایان داد.

در پایان این رقابت ها «گانگولی» از هند (۲۶۳۸) با کسب ۷ امتیاز قهرمان شد و پس از او «یویانگی» از چین (۲۷۳۶) و «باسم امین» از مصر (۲۷۰۷) با ۶.۵ امتیاز در رده های دوم و سوم ایستادند.

نکته قابل توجه این مسابقات آن بود که خادم الشریعه در هر ۹ دور با حریفانی قوی تر از خودش بازی کرد. او برابر ۶ استاد بزرگ با ریتینگ بالای  ۲۶۰۰، یک پیروزی و پنج تساوی به دست آورد. سه حریف دیگر نیز استادان بزرگ با ریتینگ نزدیک به ۲۶۰۰ بودند که آنها را نیز متوقف کرد.

در رقابت های آزاد هونان چین ۷۳ شطرنج باز از ۱۶ کشور جهان به رقابت با یکدیگر  پرداختند. در این رقابت ها ۶ سوپر استاد بزرگ که ریتینگ بالای ۲۷۰۰ حضور داشتند. خادم الشریعه نیز با ریتینگ ۲۴۸۱ به عنوان بخت ۴۴ قهرمانی در مسابقات حضور یافت.