علیرضا شهبازی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در نهاوند با بیان اینکه طرح تحقیق و تفحص از منطقه آزاد اروند به تصویب نمایندگان مجلس رسید اظهار کرد: در راستای وظیقه قانونی مجلس مبنی بر نظارت بر دستگاه‌های اجرایی و به منظور شفافیت بیشتر امور این طرح به اتفاق آراء مورد تصویب نمایندگان مجلس قرار گرفت.

وی افزود: با توجه به اینکه طرح تحقیق و تفحص از سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور چند ماه پیش به تصویب رسیده بود اما تاکنون این طرح اجرایی نشده اما به زودی کار تحقیق و تفحص به منظور شفاف‌سازی برنامه‌های بودجه و نظارت بر آن آغاز خواهد شد.

رئیس کمیته محاسبات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هدف از تحقیق و تفحص نمایندگان از دستگاه های اجرایی شفافیت عملکرد مدیران کشور است افزود: برخی ممکن است فکر کنند مجلس از طریق تحقیق و تفحص به دنبال مچ‌گیری از دستگاه‌های اجرایی است اما واقعیت این است که تحقیق و تفحص به این معنا نبوده بلکه برای هر مجموعه‌ای مفید و جنبه نظارتی دارد.

وی با اشاره به اینکه مجلس با اعمال ابزارهای نظارتی خود که یکی از آن‌ها تحقیق و تفحص است به دنبال عمل به وظیفه ذاتی و قانونی خود است اضافه کرد: هر چقدر کشور و ارکان سازمانی آن از شفافیت لازم برخوردار باشند، آثار و برکات آن نیز متوجه مردم و جامعه و مجموعه نظام می‌شود.

انتهای پیام/ ۳۱۴۰/