به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، صفحه «معتقلی الرأی» (زندانیان عقیدتی) عربستان سعودی در توییتر اعلام کرد که شمار فلسطینی‌های بازداشتی در زندان‌های سعودی به ۱۶۰ نفر می‌رسد.

حساب کاربری «معتقلی الرأی» در توئیتر اعلام کرد: شمار فلسطینی‌های زندانی در عربستان سعودی به اتهام ارتباط و گرایش به جنبش حماس به ۱۶۰ نفر می‌رسد که همه آنها در زندان «أبها» در جنوب غرب عربستان به سر می‌برند.

از فوریه ۲۰۱۹، مقامات سعودی شماری زیادی از اردنی‌ها و فلسطینی‌های مقیم این کشور را دستگیر کرده‌اند که در میان آنها می‌توان به «محمد الخضری» نماینده جنبش حماس در عربستان سعودی اشاره کرد. علاوه بر ماه فوریه که بیشترین شمار فلسطینی‌های مقیم عربستان سعودی دستگیر شدند، در ماه‌های جولای و آگوست این سال نیز شمار دیگری از شهروندان فلسطینی بازداشت شدند.

جنبش حماس تاکنون بارها از مقامات سعودی خواست تا فلسطینی‌های زندانی به ویژه الخضری را که سن او بیش از ۸۰ سال است و از بیماری‌های متعددی رنج می‌برد، آزاد کنند اما ریاض تاکنون به هیچ‌یک از  این درخواست‌ها، پاسخ مثبت نداده است.

سازمان عفو بین‌المللی در فوریه گذشته درباره وخامت حال الخضری به دلیل عدم رسیدگی پزشکی به وی در زندان عربستان سعودی، ابراز نگرانی کرده بود.

حماس پیشتر اعلام کرده بود که عربستان سعودی حدود ۶۰ نفر از اعضا و هواداران این جنبش از جمله الخضری و فرزندش را از آوریل ۲۰۱۹ بازداشت کرده است.

انتهای پیام/ص