به گزارش خبرگزاری فارس از سمنان، شماری از مردم در سامانه «فارس من» که مطالبات و مشکلات مردمی را در سراسر کشور پیگیری می‌کند، سوژه‌ای با عنوان «الحاق رسمی مغان به شاهرود» مطرح کردند و نوشتند: «از نماینده محترم تقاضا داریم که مغان به‌طور رسمی به شاهرود الحاق بشود. با توجه به اینکه ما الآن غیررسمی جزو شاهرود هستیم و قانوناً وارد بافت شهری نشده‌ایم، درگیر مشکلاتی هستیم»؛ خبرگزاری فارس استان سمنان به بررسی موضوع و پاسخ به این مشکل پرداخته است.

خبرنگار فارس از دو منظر به درخواست مخاطبان خود در این کمپین پرداخته است. در بخش نخست، بررسی‌ها نشان می‌دهد هیچ تغییری در حوزه تقسیمات کشوری در استان سمنان در حال حاضر به طور جدی در دست بررسی نیست.

مسؤولان استان سمنان می‌گویند که الحاق هیچ روستایی به شهر یا اقدامات دیگر در حوزه تقسیمات کشوری در این استان به طور جدی مطرح نبوده و الحاق مغان به شهر شاهرود نیز در دست پیگیری نیست.

روستای مغان در جنوب شهر شاهرود و در فاصله چند کیلومتری از مرکز شهر و همجوار با روستای اردیان و قلعه صدیق (شهرک نوین) و شهر شاهرود واقع شده است و همین شرایط فعلاً برقرار خواهد بود.

اما در بخش دوم، رفع مشکلات روستائیان است که مسؤولان استان سمنان تأکید می‌کنند در این بخش نیز مقررات و قوانین مربوط به حوزه روستایی بر مغان حاکم است و بر همان اساس نیز اقدام می‌شود.

جمعیت روستای مغان طبق آخرین سرشماری، دو هزار و ۲۰۰ نفر بوده و این روستا دارای ۷۰۰ خانوار بوده و مساحت کل روستا به لحاظ وضعیت موجود در طرح هادی سنجیده می‌شود.

انتهای پیام/۷۴۰۴۱/م/