به گزارش خبرگزاری فارس از گرگان به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دادگستری کل استان گلستان، محمد طالبی‌چاری افزود: براساس اعلام  کشاورزان منطقه ۷۰ درصد زمین‌های زیرکشت گندم این شهرستان سبز نشده و  علت آن را بذر نامرغوب می‌دانند.
طالبی‌چاری افزود: در این باره پرونده تشکیل شد و از آن جا که این موضوع تعداد زیادی کشاورز و زمین‌های گسترده‌ای را شامل می‌شود، نیازمند کار کارشناسی و علمی است.
وی گفت: کارشناس تعیین شده برای پرونده اعلام کرده برای اعلام نظر علاوه بر حضور میدانی در مرحله داشت محصول، نیازمند عکس‌های هوایی و کمک گرفتن از تعداد بیشتری از کارشناسان است ضمن اینکه باید با مراجعه به جهادکشاورزی مدارک و مستندات آنها را نیز بررسی کند که زمان‌بر است.
دادستان عمومی و انقلاب بندرگز با بیان اینکه هنوز مساحت اراضی خسارت‌دیده مشخص نشده است، افزود: جهادکشاورزی معتقد است اختلاف تولید گندم در شهرستان نسبت به سال قبل ۲ هزار تا ۲ هزار و ۵۰۰ تن است اما عدد دیگری هم که به ما اعلام شده حدود ۸ هزار تا ۱۰ هزار تن است که باید بررسی شود.
طالبی‌چاری با تأکید بر اینکه نمی‌توان درباره علت خسارت به گندمزارهای این شهرستان بدون نظر کارشناسی قضاوت کرد، گفت: اگر به این نتیجه برسیم که افرادی عالمانه و عامدانه و برخلاف مجوزهای قانونی بذرهای نامرغوب بین کشاورزان منطقه توزیع کرده‌اند با کارگزاری یا شرکت توزیع کننده بذر یا مسوولان اداره‌هایی که در این موضوع دخیل بودند، برخورد خواهیم کرد.
انتهای پیام/۲۳۰۷/