مجید آنجفی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اراک اظهار کرد: بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته و به منظور توسعه مکانیزاسیون کشاورزی امسال تامین ۲ هزار دستگاه ادوات و تجهیزات مختلف کشاورزی در شهرهای مختلف استان در دستور کار قرار گرفته است.

وی تصریح کرد: همچنین تامین ۷۰۰ دستگاه تراکتور کشاورزی و ۵۰ دستگاه کمباین نیز هدفگذاری شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی با بیان اینکه این ماشین آلات و ادوات در زیر بخش‌های زراعت، باغبانی، دام و طیور و آبزی‌پروری و با هدف افزایش ضریب مکانیزاسیون به کار گرفته خواهند شد، گفت: با توجه به اهمیتی که بخش کشاورزی در تولید محصول و خودکفایی دارد، توسعه ضریب مکانیزاسیون می‌تواند گام موثری در این زمینه باشد.

آنجفی بیان کرد: هم اکنون ضریب مکانیزاسیون کشاورزی حدود ۱.۸ اسب بخار است که تا پایان سال به محدوده ۱.۹ اسب بخار افزایش خواهد یافت.

وی گفت:  در سال گذشته ۸۵۲ میلیارد ریال اعتبار برای توسعه ضریب مکانیزاسیون به استان اختصاص یافت و بیش از یک هزار و  ۳۰ فقره تسهیلات به منظور خرید ماشین‌های کشاورزی و ادوات و تجهیزات کشاورزی پرداخت شد.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان مرکزی همچنین در خصوص وضعیت تولید مرغ در استان گفت: روزانه بالغ بر ۲۰۰ تن مرغ در استان تولید و  ۹۰ تن توزیع می‌شود.

آنجفی بیان کرد:‌ مرغ تولیدی کشتارگاه‌های استان پس از تولید به صورت مهر و موم به نماینده سازمان صمت تحویل شده و توسط این سازمان بین عرضه‌کنندگان سطح استان توزیع می‌شود و مشکلی در تولید مرغ در استان وجود ندارد. 

انتهای پیام/