نقی تقوائی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس از یزد، با اشاره به تغییر زمان پذیرش اهداکنندگان خون در ماه رمضان اظهار کرد: پایگاه مرکزی یزد واقع در صفاییه میدان ابوذر، از ساعت ۷:۳۰ الی ۱۳ و شب از ساعت ۱۷:۳۰ الی ۲۳:۰۰، آماده پذیرش اهدا کنندگان است.

وی افزود: مرکز ثابت خونگیری آزادشهر هم در روزهای زوج از ساعت ۸ الی ۱۲، پایگاه انتقال خون شهرستان اردکان شیفت صبح از ساعت ۷:۳۰ الی ۱۳:۳۰ و شیفت شب از ساعت ۲۱ الی ۲۳ بجز پنج شنبه‌ها و پایگاه انتقال خون شهرستان میبد نیز از ساعت ۷:۳۰ الی ۱۳:۳۰ مشغول به فعالیت هستند.

مدیرکل انتقال خون استان یزد  همچنین با بیان این‌که برخی از مردم برای اهدای خون در شبهای قدر نذر می‌کنند، از شهرندان یزدی خواست همچون گذشته در طول ماه مبارک رمضان به پایگاه‌ها و مراکز انتقال خون مراجعه و اهدای خون خود را به شبهای قدر موکول نکنند.

تقوایی در پایان با اشاره به تدوام پویش شکرانه سلامت در خصوص اهدای پلاسما بهبود یافتگان کووید ۱۹ تصریح کرد: همه افرادی که به ویروس کرونا مبتلا شدند و در محدوده سنی ۱۸ تا ۶۵ سال قرار دارند و یک ماه از بهبودی کامل آنها گذشته است، در صورت داشتن شرایط لازم برای اهدای پلاسما به اداره کل انتقال خون یزد مراجعه کنند.

انتهای پیام/ب