مهرداد شفیعی‌راد امروز در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی فارس از همدان با اشاره به اتفاقات رخ داده در هفته پایانی لیگ دسته دوم فوتبال کشور، اظهار کرد: متأسفانه در هفته پایانی لیگ دسته دوم فوتبال کشور در گروه دوم این رقابت‎ها شاهد برگزاری چند دیدار شائبه برانگیز بودیم.

وی ادامه داد: در نهایت به دلیل شائبات ایجاد شده و حساسیت موجود، کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال به این رسید که سه بازی شهید قندی‌یزد و سردار بوکان، شاهین بندر عامری و میلادمهر تهران و همچنین شاهین ماهشهر و پاس همدان که نتایج شائبه‌برانگیزی دارد را به صورت ویژه مورد بررسی قرار دهد.

مسئول برگزاری مسابقات لیگ دسته دوم فوتبال کشور بیان کرد: در نهایت با توجه به حساسیت موجود تا اعلام نتیجه نهایی و بررسی مستندات، کل فعالیت لیگ دسته دوم فوتبال کشور در گروه دوم به حالت تعلیق درآمده است.

وی گفت: در همین راستا مدیران عامل، سرمربیان و سرپرستان ۶ تیم نامبرده شده برای ارائه توضیحات و مستندات خود به کمیته اخلاق فراخوانده شده‌اند تا پرونده هفته آخر مورد بررسی قرار داده شود.

شفیعی‌راد با اشاره به شایعات تعلیق این ۶ تیم از فعالیت‌های فوتبالی افزود: روال کمیته اخلاق فدراسیون بر این اساس است که تیم‌هایی که برای توضیخات در هر پرونده‌ای فراخوانده می‌شوند تا حصول نتیجه امکان فعالیت فوتبالی ندارند و این به معنی مجرم بودن آن تیم نیست.

وی یادآور شد: تاکنون شکایتی از بازی دو تیم پاس همدان و شاهین ماهشر به فدراسیون ارسال نشده اما کمیته اخلاق در راستای صیانت از فوتبال پاک به دنبال بررسی شائبات این بازی است.

مسئول برگزاری لیگ دسته دوم فوتبال کشور خاطرنشان کرد: روز چهارشنبه ۶ مردادماه ۲۲ نفر از عوامل این ۶ تیم باید با حضور در کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال حاضر شده و توضیحات خود را ارائه کنند.

انتهای پیام/۸۹۰۴۲/