به گزارش پایگاه خبری بند میم به نقل از خبرگزاری فارس، وزارت بهداشت فلسطین امروز (شنبه) اعلام کرد، «احمد محمد عبد الله القرا» (۲۳ ساله) که در راهپیمایی‌های بازگشت در مرز غزه زخمی شده بود، به شهادت رسید.

بر اساس گزارش وبگاه «دنیا الوطن»، این جوان فلسطینی دیروز و در شصت و هشتمین جمعه راهپیمایی‌های بازگشت به ضرب گلوله نظامیان رژیم صهیونیستی به شدت مجروح شده بود.

همچنین دیروز ۵۶ فلسطینی دیگر نیز در پی تیراندازی نظامیان صهیونیستی زخمی شدند که در بین آن ۲۲ کودک و سه زن وجود دارند.

راهپیمایی‌ بازگشت از ۳۰ مارس ۲۰۱۸ (۱۰ فروردین ۱۳۹۷) در راستای تأکید بر حق بازگشت، اعتراض به محاصره غزه و نیز انتقال سفارت آمریکا به قدس، در مرز غزه با فلسطین اشغالی آغاز شد و همچنان ادامه دارد. گرچه تظاهرات‌کنندگان فلسطینی از ابتدای آغاز این تظاهرات بر ماهیت مسالمت آمیز آن تأکید کردند اما رژیم صهیونیستی برای متفرق کردن تظاهرات‌کنندگان از گلوله استفاده می‌کند.

بیش از ۶۰ تن از شهدا مربوط به ۱۴ ماه می (۲۴ اردیبهشت) برابر با روز انتقال سفارت آمریکا به قدس اشغالی است؛ رژیم صهیونیستی در این روز به روی فلسطینی‌های معترض آتش گشود و کشتاری گسترده به راه انداخت.

وزارت بهداشت فلسطین اخیرا  اعلام کرد، از آغاز راهپیمایی‌ بزرگ بازگشت در طول مرز شرقی نوار غزه با فلسطین اشغالی ۳۰۵ فلسطینی به شهادت رسیده‌اند و ۱۷۳۳۵ نفر دیگر زخمی شده‌اند